PAYLAŞ

Proje ödevelerini ve ders içi etkinliklere katılım puanlarını Eokul girdiniz.Müfettişler olsun okul idaresi olsun bu puanlarınızı nasıl verdiğinize yönelik değerlendirme ölçekleri isteyeceklerdir.İşte tam aradığınız o sihirli ölçek.

Öğretmenler olarak öğrencinin durumuna göre genel puanlama yaptığımız için çoğu zaman çizelge kullanmadan bu notları eokul sitemine direk giriş yaparız.Gerektiğinde artırır gerektiğinde azaltırız.

Bu durumda çizelgeye bağlı gitmek çok zordur.Bu nedenle notu verip çizelgeyi sonra doldurmak zorunda kalırız.İşte bu iş için özel tasarlanmış bir ölçek.Nasıl çalıştığını anlatıyorum.

Öncelikle tüm notları siteme girdiniz.Daha sonra Eokul’dan hızlı ders notları giriş bölümünü açıyorsunuz.Karşınıza açılan sayfadan aşağıdaki gibi olan bölümü seçip kopyalıyorsunuz.Dikkat bir üst bölümdeki no-ad soyad.-1.yazılı-2.yazılı…olan bölümü kopyalamayın,sadece aşağıdaki bölüm.

Daha sonra indirdiğiniz programı açıp NOTLAR sekmesine geliyorsunuz.Aşağıda açılan ekranı kopyaladığınız bilgileri yapıştırıyorsunuz.3 ders içi katılım 2 proje ödev çizelgeniz ölçeği ile birlikte hazır bu kadar basit.

Daha sonra  giriş bölümünden ad-soyadınızı okulunuz ve ölçeğin hangi sınıfa ait olduğu bilgilerini doldurunuz.

Programı var olan bir program üzerinden güncelledim.Uzun zamanı aldı inşaallah faydalı olmuştur.

İndirmek için Proje Ödevi ve Ders İçi Etkinliklere Katılım OTOMATİK Ölçek 2017 sürüm tıklayınız.

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here